Skip to content ↓

View entry

Back to search results

Name: THOMAS, Hugh

Birth Date: 22 June 1905

First Date: 1937

Profession: Reporter, Legislative Council, Kenya in 1939, appointed 1937. Chief Clerk in 1953

Area: Nairobi

Married: Catherine b. 17.2.1904

Children: Quintin (1939); dau Valry [sic] (6.3.1944)

Book Reference: Staff 39, Staff 53

General Information:

Blue Book 1939 appt. 30.9.1937

Back to search results